تبلیغات
مرجع کسب درآمد اینترنتی ایران مرجع کسب درآمد اینترنتی ایران - پیج رنک چیست؟

مرجع کسب درآمد اینترنتی ایران

پیشرفت تمام ایرانیان کوشا

دوشنبه 9 آذر 1388

پیج رنک چیست؟

نویسنده: admin n   طبقه بندی: اینتر نت، 

پیج رنک چیست؟ موتور جستجو معروف گوگل برای امتیاز دهی به وبلاگ ها و سایت ها از واژه ی پیج رنک استفاده می کنند.پیج رنک به 10 امتیاز تقسیم می شود که البته این 10 امتیاز،هر 1 امتیاز به امتیاز کوچکتری تقسیم می شود،که برای سهولت در امتیاز بندی سایت ها و وبلاگ ها می باشد.

google-page-rank.jpg

پیج رنک چیست؟ موتور جستجو معروف گوگل برای امتیاز دهی به وبلاگ ها و سایت ها از واژه ی پیج رنک استفاده می کنند.پیج رنک به 10 امتیاز تقسیم می شود که البته این 10 امتیاز،هر 1 امتیاز به امتیاز کوچکتری تقسیم می شود،که برای سهولت در امتیاز بندی سایت ها و وبلاگ ها می باشد.

google-page-rank.jpg

 

صاحبان سایت و وبلاگ اقدام به ثبت سایت خود در گوگل می کنند.گوگل نیز بعد از چند مدتی به سایت ها و وبلاگ های ثبت شده سر می زند و صفحه اصلی آنان را در پایگاه داده خود ذخیره می کند و در مراجعات بعدی نیز صفحات دیگر را در خود ثبت می کند.گوگل برای تعیین پیج رنک وب سایت ها و وبلاگ ها معیارهایی را مشخص می کند که این معیارها هرچند بار تعویض می شوند تا از تقلب در پیج رنک جلوگیری شود.

حال اگر صفحاتی از سایت ما که در گوگل ثبت شده پیج رنک مناسبی داشته باشد در رتبه های بالاتری قرار می گیرد و شانس بازدید شدن آن صفحه نیز افزایش می یابد.


 

 

س: PageRank چگونه محاسبه می شود

ج: راحت ترین سخن درباره محاسبه pagerank این است که PageRank با استفاده از اشتراک گرفتن تمامی لینک های ورودی به سایت شما محاسبه می شود البته این موضوع مطلق نیست چون گوگل لینک های داخلی را هم در محاسبه شریک می کند. همچنین رتبه PageRank؛ صفحه ای که به شما لینک داده هم در بالا بردن رتبه سایت شما موثر است به علاوه تعداد لینک های خارجی که در صفحه مبدا وجود دارد نیز در رتبه سایت مقصد تاثیر دارد. به طور عمومی 85درصد از رتبه سایت مبدا همراه با لینک به سایت مقصد ارسال می شود. پس یک صفحه وب با پیج رنک پنج و فقط با یک لینک خارجی در صفحه اش (که همان لینک سایت شماست) باید 85درصد از اعتبار رتبه پنج را برای صفحه ای که به آن لینک داده است را ارسال کند ولی در واقع هیچ صفحه ای فقط یک لینک ندارد، پس میزان پیج رنک ارسالی عبارت است از 85 درصد از پیج رنک همان صفحه تقسیم بر تعداد لینک های خارجی. سوالی که اینجا مطرح می شود این است که تفاوت رتبه های پیج رنک چقدر است و مثلاً رتبه چهار با پنج چقدر تفاوت دارد؟
چیزی که واضح است این است که اعداد گوگل در پیج رنک فقط یک عدد ثابت نیستند و نشان دهنده به بازه عددی هستند.

 

 

پیج رنک چیست؟ * www.yaranesam.mihanblog.com

 

س: پیج رنک چه تاثیری در افزایش بازدید سایت ها دارد؟

ج: در هنگام استفاده از موتور جستجو صفحاتی که دارای پیج رنک بالاتری هستند جلوتر نشان داده می شوند. یعنی در سایت های مشابه آنهایی که پیج رنک بالاتری دارند احتمال حضورشان در صفحه اول نتایج جستجو بیشتر خواهد بود و لذا احتمال کلیک شدن بر روی آنها نیز بیشتر خواهد شد.

س: کجا می توانم پیج رنک سایتم را ببینم؟

ج: سایت های زیادی برای دیدن پیج رنک وجود دارند که با یک جستجوی ساده قابل یافتن هستند. اما ساده ترین روش و بهترین روش دانلود تولبار گوگل است که بعد از نصب، در بخشی از قسمت بالای بروزر شما نصب می شود و با باز کردن هر صفحه به سرعت پبج رنک نشان داده می شود.مانند سایت www.mypagerank.net  یا HTTP://WWW.PRCHECKER.INFO

س: در برخی از صفحات سایت من پیج رنک عددی متفاوت است، چرا؟

ج: پیج رنک همانگونه که از نامش پیداست مربوط به صفحات است. یعنی هر صفحه از سایت شما پیج رنک مختص به خود را دارد. لذا طبیعی است پیج رنک ها متفاوت باشد.

س: پیج رنک خوب چه عددی است؟

ج: طبیعتا پیج رنک هرچه بالاتر باشد بهتر است، اما در صورتی که بخواهید مقایسه ای داشته باشید، برای سایت های معمولی و تازه کار، پیج رنک های 3 خوب و بالاتر از آن عالی است. یعنی شما اگر یک سایت با پیج رنک 4 پایدار دارید، سایت بسیار موفقی دارید!

س: چطور می توانم پیج رنک سایتم را زیاد کنم؟

ج: پیج رنک تابعی از چند متغیر است که مهمترین آنها لینک به سایت شما از طرف سایر سایت ها است. البته پیج رنک سایتی که به شما لینک داده بسیار مهم است. اگر یک سایت با پیج رنک بالا به شما لینک بدهد به مراتب نتیجه آن بهتر از زمانی است که سایت های با پیج رنک پایین به شما لینک بدهند. پس سعی کنید به دنبال لینک از سایت هایی باشید که پبج رنک بالایی دارند.

س: آیا تغییر پیج رنک تنها یک عدد در هر دوره است؟ تغییرات جهشی نداریم؟

ج: به طور معمول در هر دوره پیج رنک تنها یک عدد افزایش خواهد داشت. البته این در شرایطی است که پیج رنک بدون فعالیت خاصی و به صورت کاملا طبیعی افزایش یابد. در صورتی که فعالیت خاصی همچون فعالیت کارون بر روی آن صورت گیرد طبیعتا افزایش پیج رنک تنها یک عدد در هر دوره نخواهد بود.

س: توضیحاتی در مورد سایت آلکسا یا الگزا (Alexa.com) :

سایت الکسا یک سایت رتبه بندی سایت ها بر اساس میزان ترافیک مصرفی آنها است. به این معنی که متناسب با میزان پهنای باند مصرفی، رتبه سایت را مشخص می کند. رتبه ها از 1 شروع شده و تا اعدادی حدود 10 میلیون ادامه دارد. در این سایت برعکس پیج رنک، هرچه عدد پایین تر باشد بهتر است. یعنی رتبه هایی که به یک نزدیکترند سایت هایی با میزان بازدید بیشتری هستند. البته ذکر این نکته لازم است که لزوما ترافیک سایت تابعی از تعداد بازدید نیست اما برای بدست آوردن یک تقریب معیار خوبی است

نویسندگان

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :