تبلیغات
مرجع کسب درآمد اینترنتی ایران مرجع کسب درآمد اینترنتی ایران - آموزش ساختن جی میل درگوگل

مرجع کسب درآمد اینترنتی ایران

پیشرفت تمام ایرانیان کوشا

دوشنبه 16 شهریور 1388

آموزش ساختن جی میل درگوگل

نویسنده: admin n   طبقه بندی: درآمداینترنتی با جزوه آموزشی، 

اگر این مطلب مورد توجه تان قرار گرفته برای حمایت یا تشکر یا لطف در حق ما بر روی بنر زیر کلیک کنید


در قدم اول به این صفحه بروید www.Gmail.com که این صفحه شما را به این صفحه  mail.google.com/mail   می فرستد که صفحه لاگینlogin یا صفحه ورود کاربران است . که در زیر عکس آن را مشاهده می کنید .

همانطور که در عکس مشاهده می کنید قسمتی که شماره 1 معرفی شده است مقدار کلی فضای رایگانی ست که گوگل در اختیار کاربران گذاشته و لحظه به لحظه هم با استفاده کاربران از فضا ، این عدد افزایش می یابد .

در قسمت 2 کسانی که ایمیل در آن ایجاد کرده اند و از کاربران جی میل هستند می توانند با ورود شناسه کاربری username و رمز ورود password وارد اکانت خود شوند و چک میل کرده و یا ایمیل بفرستند .

غالبا همه سایت هایی که برای سرویس به کاربران می باشد قسمتی همانند 2 دارند تا شما شناسه کاربری و رمزی که قلبا قرار داده اید را وارد کنید تا بتوانید به فضای مربوط به خودتان وارد شوید .

و حال همانطور که مشاهده می کنید در قسمت سوم با کلیک روی دکمه مورد نظر می توانید آدرس ایمیل دیگری ایجاد کنید . که در ادامه مراحل آن را دنبال می کنیم .

loggin Gmailصفحه

با کلیک بر دکمه ایی که در عکس بالا ( قسمت 3) مشاهده کردید به این صفحه وارد می شوید . که زیر مشاهده می کنید .
در این صفحه شما باید اطلاعات شخصی خود از قبیل نام ، نام خانوادگی ( اسم و فامیلی که دریافت کننده میل از این آدرس مشاهده خواهد کرد ) شماره 1

نیز یک login Name که همان شناسه کاربری شما خواهد بود و یا همان نامی که در ادرس ایمیل شما درج خواهد شد ( پشت علامت @) شماره 2 زیر این قسمت شما وضعیت شناسه کاربری انتخابی را مشاهده مخواهید کرد چنانچه در شکل مشاهده می کنید شناسه کاربری مورد انتخاب startwebir موجود می باشد و شما می توانید آن را انتخاب کنید و بقیه فرم را پر کنید . نیز در همان قسمت 2 دکمه ای هست به نام check availability که با کلیک بر روی آن پنجره ای باز می شود که می توانید شناسه های کاربری را در آن چک کنید و یا شمپناسه کاربری را که خود سیستم نسبت به نام و فامیل شما به شما پیشنهاد می کند را انتخاب کنید . این مورد در زمانی که اسمی که شما می خواهید انتخاب کنید و موجود نباشد ، بسیار مفید خواهد بود .

نیز در قسمت بعد باید دوبار رمز ورود خود را وارد کنید . باید دقت کنید که باید طول آن بیشتر از 6 کاراکتر باشد . در انتخاب رمز ورود خود دقت کنید . شماره 3

در قسمتی که با شماره 4 مشخص شده است درجه قوت رمز انتخابی شما را نشان می دهد . و هر چه این قوت بیشتر باشد نشاندهد آن است سختتر قابل هک و شناسایی می باشد .

در شماره 5 با گذاشتن تیک شما می توانید هر زمان دیگر بر روی همان کامپیوتر بدون وارد کردن رمز ورود وارد inbox ِ خود شوید . البته این مورد سفارش نمی شود مخصوصا اگر بر روی کامیپوتر شخصی خودتان نیستید . چرا که هر کس دیگری که از کامپیوتر شما استفاده کند می تواند وارد میل باکس شما شود .Creat Id for Gmail pageنکاتی درباره ساختن آدی در Gmail در اینجا باید ذکر شود :

نکته اول آنکه در سیستم جی میل در قسمت شناسه کاربری یا همان id شما مجاز به انتخاب کاراکتر و عدد و نقطه می باشید و از علائم دیگر همچون آندرلاین _ و یا خط فاصله و غیره نیستید .

و نیز نقطه گذاشته شده نیز در اصل در نشر گرفته نخواهد شد . یعنی به عنوان مثال اگر شما start.web.ir را گذاشته باشید نقطه در نظر گرفته نیم شود و تنها برای جدا کردن نام و فامیل و کلمات استفاده می شود و موقع شدن ایمیل با وارد کردن هر کدام از آدرس های زیر ایمیل به یک جا یعنی همان startwebir@gmail.com خواهد رفت .

s.t.a.r.t.w.e.b.i.r@gmail.com و یا start..web..ir@gmail.com و یا …

نکته دوم : در موقع زدن ِ رمز ورود دقت کنید که دکمه Caps Lock در کیبردتان فشرده نشده باشد . چرا که همه حروف بزرگ زده می شود و شما بعدا فکر کنید که حروف را کوچک وارد کرده ایید . رمز ورود به حروف کوچک و بزرک حساس است . دقت کنید .

نکته سوم : لطفا در شناسه کاربری و رمز ورود کلمات را فارسی وارد کنید . چون بعدا دچار مشکل خواهدی شد . چرا که ممکن است یونیکد صفحه شما با صفحه ایی که بعدا می خواهید وارد شوید یکی نباشد و پسوردتان را قبول نکند . پس بهتر است همان انگلیش باشد .

در قسمت بعد که صفحه را پایینتر می آورید یک سوال امنیتی از شما می پرسد که همانطور که در شکل مشاهده می کنید شامل یک سری سوالات پیش فرض می باشد و یا شامل سوالی که خودتان می نویسید و همان طور جواب را .

این سوال و جواب را حتما به یاد داشته باشید چرا که اگر روزی به هر دلیلی رمز ورود خود را فراموش کردید و یا دچار مشکل شدید با توسط این جواب می توانید پسورد خود را دوباره هر چه می خواهید بگذارید .Security Questionهمانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید در قسمت شماره 1 سوالی برای مثال زده شده است و جوابش نیز در زیر آن آورده شده است .

در قسمت 2 شما می توانید ادرس یک ایمیل دیگر را وارد کنید که بعدها توسط آن پسوردتان را بتوانیدبه دست بیاورید . در قسمت 3 محل زندگی شما می باشد که خود گوگل با استفاده از آی پی ِ اتصال شما به اینترنت آن را پیدا کرده می گذارد که می توانید آن را تغییر دهید .

در قسمت 4 شما باید نوشته ایی که در عکس مشاهده می کنید را در زیر آن وارد کنید . دقت کنید که حروف را درست وارد کنید .Security Question


 

در قسمت آخر مقررات و سرویس هایی که گوگل به شما می دهد و تعهد های فی مابین ذکر شده است که همانند یک قرارداد شما باید آن را قبول کنید . و با فشردن دکمه آخر صفحه این تایید خود را نشان می دهید و اکانت شما ساخته می شود .قوانین سرویس دهی

و با فشرده آن دکمه اگر در ورود اطلاعات اشتباهی نکرده باشید وارد این صفحه خواهید شد . در صورت بروز اشتباه قسمت مورد اشتباه با رنگ قرمز نشان داده خواهد شد .

در این صفحه گوگل به شما برای ساختن ایمیلی در جی کیل تبریک گفته و خدمات خود را به شما معرفی می کند که در ادامه در قسمت بعد آنها را به شما با جزییات معرفی خواهیم کرد.

حال با فشرده I'm ready – show my account به میل باکس خود راهنمایی خواهید شد که در قسمت بعد به به آنها اشاره خواهیم کرد .

میل باکس ِ مخصوص شما آماده است. بفرمایید

 

با تشکر از سولماز اوجاقی

نویسندگان

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :