تبلیغات
مرجع کسب درآمد اینترنتی ایران مرجع کسب درآمد اینترنتی ایران - فرمت های گرافیکی قابل پشتیبانی در Photoshop 7.0

مرجع کسب درآمد اینترنتی ایران

پیشرفت تمام ایرانیان کوشا

چهارشنبه 29 مهر 1388

فرمت های گرافیکی قابل پشتیبانی در Photoshop 7.0

نویسنده: admin n   


فرمت های گرافیکی قابل پشتیبانی در Photoshop 7.0

فرمت PSD
فرمت PSD، فرمت اختصاصی برنامه Photoshopمی باشد این فرمت حجم زیادی نسبت به سایر فرمتهای قابل پشتیبانی در Photoshop را به خود اختصاص می دهد. بعد از بازکردن فایلی با این فرمت متوجه می شوید درپالت layers تمامی لایه های اجرایی قرار دارند و بنابراین می توانید روی فایلی که با فرمت PSD ذخیره نموده اید تغییرات اعمال نمایید.
شما در هنگام باز کردن این فرمت در سایر برنامه ها با اشکال مواجه خواهید شد. فرمت PSD از لایه ها، کانال ها و هر یک از حالتهای رنگRGB، CMYK، lab color، multichannel، grayscale پشتیبانی می کند.

فرمت bitmap (BMP)
فرمت BMP، فرمت استاندارد windows می باشد. تصاویر ذخیره شده با این فرمت به راحتی در نرم افزارهای دیگر گرافیکی قابل مشاهده هستند. فرمت BMP از تصاویری با حالت رنگ color RGB،indexd، groy scale، bitmap پشتیبانی می کند اما از کانالهای alpha پشتیبانی نمی کند.

فرمتGIF
این فرمت یکی از انواع فرمت های فشرده است که ارسال آن بوسیله مودم در زمان کمی انجام می شود. فرمتGIF مخفف عبارتgraphics interchange format می باشد . این فرمت از کانال های alpha پشتیبانی نمی کند.

فرمتEps
Eps مخفف عبارت encapsulated post script است. این فرمت با هر دو سیستم mac، IBM سازگار می باشد.

فرمت DSC
مخفف عبارتdesk top color می باشد این فرمت Eps است که اجازه می دهد فایلهای با حالت رنگ CMYK، Multichannel ذخیره شوند.

فرمتJPEG (JPG)
این فرمت عبارت Jonit photographic experts grop است . فرمت JPG از فرمت های استاندارد سازگار با انتشار web می باشد. این فرمت از تصاویری با حالتهای رنگ CMYK، groy scale، RGB پشتیبانی کرده ولی ازکانال های alpha پشتیبانی نمی کند.

فرمتpcx
فرمتpcx فرمتی مورد اشاره درکامپیوترهای IBM می باشد. اکثر نرم افزارهای کامپیوتر شخصی نگارش 5 فرمتpcx را پشتیبانی می کنند.
فرمتpcx، از حالتهای رنگ RGB، groy scale،indexed color پشتیبانی کرده ولی ازکانال های alpha پشتیبانی نمی کند.

فرمتPDF
فرمتPDF مخفف page description format بوده و مربوط به نرم افزارacrobat reader که از محصولات شرکت adob می باشد. این فرمت از تمامی تصاویر با حالتهای رنگی lab color، CMYK، grayscale و bitmap پشتیبانی می کند اما از کانالهای alpha پشتیبانی نمی کند.

فرمتpict file
با این فرمت برای جابه جا کردن تصویر بین کامپیوتر mac وIBM مورد استفاده قرار می گیرد فرمتPICT از تصاویری با حالت رنگ RGB، groy scal، index color و bitmapو کانال های alpha پشتیبانی می کند.

فرمتpixar
این فرمت برای برنامه های گرافیکی حرفه ای عرضه شده است و به ویژه نرم افزارهای که دارای محیط های سه بعدی هستند در فرمت pixar از حالتهای رنگ RGB، groy scal پشتیبانی می شود.

فرمت PNG
فرمت PNG مخفف عبارت portable network graphic است این فرمت از فرمتهای جدید و استاندارد برای انتشار تصاویردر صفحات web است . فرمت PNG ترکیب بسیار خوبی از روش فشرده سازی GIF و جدول رنگ نامحدود رنگ نامحدود JPEG را ارائه می دهد.

فرمتraw
فرمتraw فایلهای اجرایی شما را طوری ذخیره می کند که فرمت آن برای انتقال فایل ها بین برنامه ها و کامپیوترهای دیگر امکان پذیر باشد.

فرمتscitex CT
این فرمت برای پردازش تصاویر روی کامپیوترهای scitex به کار می رود تصاویر ذخیره شده در فرمتscitex بسیار بزرگ می باشد.
فرمتscitex CT از تصاویر با حالت رنگ cmyk، RGB، groy scal، پشتیبانی می کند اما از کانالهای alpha پشتیبانی نمی کند.

فرمت traga
این فرمت برای سیستم های دارنده کارت گرافیک truevision و نرم افزارهای گرافیکی تحت MS-DOS بکار می رود. این فرمت از انواع حالتهای رنگRGB، grayscale، index color پشتیبانی میکند.

فرمتTIFF
فرمتTIFF مخفف عبارت tagged-image file format میباشد. این فرمت در هر دو سیستم windows و mac قابل استفاده است. فرمتTIFF از تصاویری با حالتهای رنگیCMYK، RGB، grayscale در حالی که کانال های alpha را نیز دارا باشند پشتیبانی کرده و از تصاویری با حالت رنگ های lab color، indexed color و bitmap در حالیکه فاقد کانال های alpha هستند پشتیبانی می کند.نویسندگان

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :